1 czerwca 2017

Bezglutenowa mąka ryżowa

Koniec z kupowaniem mąki w sklepie. Po co wydawać dodatkowo pieniądze na coś co można zrobić samemu? Do tego wiemy co w mące mamy :) Dzisiaj przychodzę do Was z "przepisem" - hmmm ciężko to nazwać przepisem, może poradą typu "jak zrobić?" - na mąkę ryżową. Przygotowanie jej jest proste w wykonaniu. Mąkę ryżową można przygotować z różnych gatunków ryżu: basmati, długoziarnisty, jaśminowy, pełnoziarnisty, brązowy - i wybrać odpowiedni gatunek dla siebie. Należy pamiętać, że każdy rodzaj ryżu wymagać będzie innego czasu mielenia.

Składniki:
- ryż

Przygotowanie w Tefal CC:
Odpowiednią ilość ryżu wsypać do misy miksera. Założyć ostrze do wyrabiania. Nałożyć misę do gotowania na parze. Ustawić obroty: 11 czas: 20 minut.

Przygotowanie tradycyjne:
Odpowiednią ilość ryżu wsypać do blendera wysokoobrotowego, kielicha do zboża, maszynki do mielenia zbóż czy młynka do kawy. Mielić na wysokich obrotach do uzyskania odpowiedniej konsystencji mąki.

Inne przepisy z cyklu "jak zrobić?"
Mąka gryczana
Mąka jaglana

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Cook Yourself 2012-2018

Wszystkie zdjęcia i teksty są własnością autorki blogu. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie, bez wiedzy i zgody autorki blogu, jest zabronione.