22 grudnia 2017

Likier kukułkowy, kukułkówka, domowy Baileys

Wczoraj, zupełnie przez przypadek, wyszedł mi przepyszny likier z cukierków - kukułek. Pytałam się wczoraj Was na Instagramie, czy chcecie przepis - odpowiedź była prawie jednomyślna. Więc oto i on :)

Składniki (na 800 ml likieru):
- 200-250g g cukierków kukułek
- 200 ml mleka skondensowanego słodzonego
- 600 ml wódki


Przygotowanie w Tefal Companion:
Do misy miksera założyć nóż do wyrabiania. Wyspać cukierki i założyć koszyk do gotowania na parze. Ustawić obroty: 12 czas: 1 minuta. Następnie dodać wódkę i mleko skondensowane. Ustawić obroty: 12 czas: 2 minuty.

Przygotowanie tradycyjne:
Cukierki posiekać, rozkruszyć tłuczkiem do mięsa. Przesypać do słoika, zalać wódką i mlekiem skondensowanym. Dokładnie wymieszać. Następnie zmiksować wszystko blenderem.

Gotowy likier odstawić do lodówki na min 2 doby, codziennie likier przemieszać.

Smacznego!

3 komentarze:

  1. Przyznam że przepysznie się zapowiada, koniecznie będę musiała go sama przygotować na te święta.

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie ciekawy przepis. Szczególnie dla mnie, bo kukułki lubię :) I jakie zalety - kilkanaście minut i gotowy i te dwie doby w lodówce. Zazwyczaj to każą by się przegryzało trzy miesiące, później sześć dojżewało i po tym dalej nie wiadomo, czy już wolno. Jaki człowiek towytrzyma :) A tu dwa dni i możemy rozpocząć degustację. To takie bardzo humanitarne :)

    OdpowiedzUsuń

© Cook Yourself 2012-2018

Wszystkie zdjęcia i teksty są własnością autorki blogu. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie, bez wiedzy i zgody autorki blogu, jest zabronione.