29 maja 2018

Lody mango z malinami

Pogoda nas ostatnio bardzo rozpieszcza, a przed nami kolejny długi weekend. Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam domowe lody. Szczególnie te bez cukru, bo można się nimi zajadać z czystym sumieniem. Dzisiaj przychodzę do Was z przepisem na lody z mango i malin. 3 składniki, a uwierzcie mi - wychodzą genialne!

Składniki (na 6 szt):
- 2 dojrzałe mango
- 200g malin
- sok z połowy cytryny

Sposób przygotowania w Tefal Companion:
Mango obieramy i obkrajamy nożem miąższ usuwając pestkę. 
W misie miksera umieszczamy ostrze ultra blade oraz miąższ z mango. Dodajemy sok z cytryny. Zakładamy koszyk do gotowania na parze i ustawiamy: obroty:12 czas: 2 minuty. Gotowy mus z mango przelewamy do foremek na lody. Następnie, w tej samej misie umieszczamy umyte maliny. Ustawiamy obroty:12 czas: 30sekund. Przelewamy mus malinowy na mus z mango, uzupełniając foremki lodów. Gotowe lody umieszczamy w zamrażalce aż się dokładnie zmrożą.


Przygotowanie tradycyjne:
Mango obieramy i obkrajamy nożem miąższ usuwając pestkę. Miąższ umieszczamy w wysokim  naczyniu, dodajemy sok z cytryny i miksujemy blenderem na gładki mus. Gotowy mus z mango przelewamy do foremek na lody. Następnie, w tym samym pojemniku umieszczamy umyte maliny. Miksujemy blenderem. Przelewamy mus malinowy na mus z mango, uzupełniając foremki lodów. Gotowe lody umieszczamy w zamrażalce aż się dokładnie zmrożą.

Smacznego!

2 komentarze:

  1. Jakie to proste:-) ❤️ w prostocie siła, genialne. LECĘ PO MANGO I MALINY JEHHHHAAA 💪

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdrowo i smacznie

    OdpowiedzUsuń

© Cook Yourself 2012-2018

Wszystkie zdjęcia i teksty są własnością autorki blogu. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie, bez wiedzy i zgody autorki blogu, jest zabronione.